Piyano Akort

Piyano Akort

Piyano akort aleti uyum halinde olacak şekilde düzgün bir tonlar arasında aralıklarla hizalamak için bir akustik piyanonun dizeleri gerginliklere dakika ayarlamaları yapma eylemidir.

'Ahenk içinde' teriminin anlamı, piyano akort bağlamında, sadece sahalar belirli bir sabit ayar değildir. İnce piyano akort herhangi teorik bir standart biraz farklı açıları gerektiren böylece uygulamada, her piyano için farklı notlar arasında titreşim etkileşimi, bir değerlendirilmesini gerektirir.

Piyanolar (genellikle: Piyano anahtar frekanslar, teorik piyano akort için bakınız) eşit mizaç olarak adlandırılan sistemin değiştirilmiş bir versiyonu için ayarlanmıştır.

Piyano akort tüm sistemlerde, her sahada genellikle A440, orta C (261,626 Hz) üzerinde not A seçilen Sabit aralıklı olan ilişkisi, elde edilebilir.

Piyano akort bağımsız piyano teknisyenleri, piyano mağaza teknik personel ve hobi geniş bir yelpazede tarafından yapılır. Mesleki eğitim ve sertifikasyon gibi Piyano Teknisyenler kuruluşlar veya derneklerine, edinilebilir. Birçok piyano üreticileri piyanolar yılda iki kez ayarlanmış öneririz.

Yukarı